atsiskaitymobudaiimanomielektroninejeparduotuveje.png

Kokie atsiskaitymo būdai įmanomi elektroninėje parduotuvėje?

Klientų užklausimuose apie elektroninės parduotuvės kūrimą dažnai susilaukiame klausimų, tokių kaip:

  • ar gali pirkėjai atsiskaityti paprastu pavedimu?
  • ar galite įdiegti elektroninėje parduotuvėje mokėjimai.lt?
  • ar galima įdiegti atsiskaitymą kreditinėmis kortelėmis?
  • ar galite.....?

Taip, mūsų elektroninės parduotuvės programinė įranga tai turi. Bet nenorime apsiriboti trumpu ir paprastu atsakymu, todėl papasakosime detaliau apie atsiskaitymo galimybes ir techninius niuansus internetinėje parduotuvėje.

Pradžiai norime akcentuoti, jog sklandus prekės ar paslaugų apmokėjimas tai vienas svarbiausių elektroninės parduotuvės elementų. Saugumas elektroninėje parduotuvėje yra prioritetas numeris vienas. Klientas privalo jaustis saugiai ir užtikrintai pervesdamas Jums pinigus už prekę ar paslaugą, kurią Jūs jam dar tik išsiųsite paštu. Taigi, svarbu gerai apgalvoti, kaip padaryti, jog elektroninė parduotuvė būtų verta pirkėjų pasitikėjimo. Kartais tai itin įtakoja ir techniniai klausimai susiję su atsiskaitymų elektroninėje parduotuvėje: ar bus reikalingas SSL sertifikatas; ar atsiskaitymo metodas palaikys pageidaujamas valiutas; ar atsiskaitymo metodai yra populiarūs ir priimtini rinkai, kuriai bus kuriama elektroninė parduotuvė; ar reikalingas elektroninės parduotuvės bei įmonės saugumo auditas?

Atskaitymo būdų internetinėje parduotuvėje egzistuoja labai daug, tačiau įsigilinus, galima atitinkamai juos sugrupuoti taip:

  • Merchant - paprastai kreditinės, debetinės kortelės ir pan. Mokėjimas elektroninėje parduotuvėje fiksuojamas automatiškai ir nedelsiant. Klientas apsiperka neišėjęs iš elektroninės parduotuvės. Tai turbūt vienas seniausių ir labiausiai pasaulyje paplitusių būdų atsiskaityti internete.
  • Payment gateway - apima daug įvairių skirtingų atsiskaitymo būdų. Dažniausiai mokėjimas elektroninėje parduotuvėje fiksuojamas automatiškai iškart atlikus pavedimą arba per tam tikrą laiko tarpą po apmokėjimo. Klientas yra nukreipiamas į paslaugos tiekėjo svetainę ir sumokėjęs grįžta į elektroninę parduotuvę. Lietuvoje populiariausi: mokėjimai.lt, foxtransfers, PayPal. Kitose šalyse Webmoney, Ukash, WorldPay, ClickandBuy. Šiam tipui būtų galima priskirti ir atsiskaitymą SMS žinučių pagalba.
  • Banklink - tai tarsi bankinis pavedimas, sukuriamas elektroninėje parduotuvėje. Skirtumas, kad pavedimo informacija jau būna užpildyta ir pirkėjas nebegali nieko keisti, tik patvirtinti arba atmesti mokėjimą. Mokėjimas elektroninėje parduotuvėje fiksuojamas automatiškai ir nedelsiant. Klientas yra nukreipiamas į banko puslapį, o atsiskaitęs automatiškai grįžta į internetinę parduotuvę.
  • Pusiau automatiniai - tai visi atsiskaitymo būdai, kai už prekę yra atsiskaitoma vėliau.Tokiu atveju, dažniausiai neįmanoma iškart arba automatiškai elektroninėje parduotuvėje fiksuoti ar klientas susimokėjo. Populiariausi šio tipo mokėjimai: kai pardavėjui pinigai yra pervedami paprastu bankiniu pavedimu, prekybos ar spaudos kiosko kasoje, sumokant grynaisiais prekes pristačiusiam kurjeriui (COD angl. Cash On Delivery) ir pan.


Aptarėme atsiskaitymo būdus, dabar grįžkime prie klausimo ar galime tai įgyvendinti? Taip, mes galime įdiegti elektroninėje parduotuvėje bet kurio tipo atsiskaitymo būdą išvardintą aukščiau ar net kelis skirtingus.

Ar tikrai galite įdiegti bet kurį atsiskaitymo būdą? Taip. Tai padaryti mums leidžia naudojama profesionali programinė įranga ir ilgametė patirtis. Programinėje įrangoje skirtoje elektroninių parduotuvių kūrimui yra atsiskaitymo metodų posistemė, kurios pagalba galime įdiegti atsiskaitymo būdus sklandžiai ir saugiai. Reali praktinė patirtis diegiant įvairius atsiskaitymo būdus ar jų kombinacijas įvairaus dydžio elektroninėms parduotuvėms, nuolatinis sistemos tobulinimas atsižvelgiant į klientų nuomonę, leidžia tiksliai parinkti ir tinkamai įdiegti atsiskaitymo metodus Jūsų internetinėje parduotuvėje.

Ar tai patikima, saugu? Atsiskaitymų internetu saugumą paprastai užtikrina teikiamos paslaugos tiekėjas. Saugumui užtikrinti ir padidinti įdiegiame SSL sertifikatus, o atsiskaitymo metodų posistemė kaupia informaciją, kuri prireikus gali būti panaudota iškilusių problemų ar incidentų išaiškinimui. Nori akcentuoti, kad gana dažnai kitos elektronių parduotuvių sistemos šios informacijos nekaupia ir neturi galimybių kaupti. Tad mes turime visas technines galimybes bei resursus reikalingus visapusiškai apsaugoti elektroninę parduotuvę nuo įsilaužimų ar net sukčiavimo.

Dvejojate ar atsiskaitymas internetu tinkamai veikia? Darbui su atsiskaitymo metodais elektroninėje parduotuvėje įdiegiame testavimui skirtą virtualų banką, kurio pagalba galima imituoti, bet kokias situacijas, galinčias nutikti pirkėjui bandant atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje.

Jeigu turite klausimų ar dvejojate, kokį atsiskaitymo būdą pasirinkti, susisiekite su mumis ir mes padėsime Jums suprasti kiekvieno jų privalumus ir trūkumus ir pagelbėsime elektroninės parduotuvės kūrime.

Turite klausimų, reikia konsultacijos?

Jūsų vardas*:
Kontaktiniai duomenys*:
Tekstas*:
 Siųsti užklausimą