Prekių asortimento valdymas ir galimybės

Aktualu
  • Didmeninei prekybai
  • Mažmeninei prekybai
  • El. parduotuvėms
  • Importuotojams
  • Prekinių ženklų atstovams
Prekių asortimentas, prekių katalogas - šie terminai vartojami kalbant apie įmonės prekių pasiūlos spektrą pirkėjui. Prekybininkams prekių asortimentas yra svarbus ir neretai sudėtingas uždavinys. Prekių asortimento valdymui (planavimui) yra taikomos įvairios metodikos ir matematiniai modeliai. Asortimento formavimą lemia labai daug veiksnių, dėl jų svarbumo ir mokslininkai neturi vieningo sprendimo, bet sutinka, kad tai turėtų būti pagrista pirkėjų srautų ir jų elgsena. Taip pat neatsiribojant ir nuo pokyčių pasiūloje, paklausoje, konkurentų veiksmuose ar ekonominėje aplinkoje.

Prekių asortimento valdymui naudojamos kompiuterinės sistemos - prekių katalogai. Prekių katalogas pats savaime turi mažai informacijos, galinčios padėti efektyviai planuoti. Todėl didžiausias efektyvumas pasiekiamas, katalogą apjungiant su pardavimų informacija, tiekėjų duomenimis, kainodara, el. prekybos sistemomis, pirkėjų informacija ar lojalumo sistemomis.

Verslas norėdamas panaudoti kompiuterinių sistemų teikiamus privalumus, prekių katalogo valdymui bando diegti paprastas web sistemas skirtas turinio valdymui ar el. parduotuvėms. Šios sistemos vilioja savo lankstumu, paprastumu ir santykinai maža kaina. Deja dažniausiai jos neturi verslo procesams gyvybiškai svarbių elementų kaip mato vienetai, frakcijos, kainynai, dimensijos, išfasavimai, bar kodai, muitinės kodai ir t.t. Taip pat nėra išvystyta verslo analitikos dalis. Šios svarbios funkcijos paprastai yra tik verslo valdymo sprendimuose.

DATALOGIC Inventory sprendimas yra skirtas valdyti prekių asortimentą, prekių kainodarą, prekių išplėstinę informaciją - visą prekių katalogą. Tai yra vieningos DATALOGIC software verslo valdymo platformos dalis, ir prekių asortimento informacija naudojama visose kitose sistemos dalyse: sandėlio valdyme, tiekime, el. prekybos ir t.t.

DATALOGIC Inventory sprendimas yra lankstesnis nei įprastinės buhalterinės apskaitos sistemos, bet tuo pačiu apima daug daugiau verslo procesų nei internetinės, web sistemos. Šis privalumas suteikia galimybes vienoje platformoje turėti verslo poreikius atitinkanti prekių katalogą ir web sistemų lankstumą prekių asortimento valdymui (planavimui). Sistema taip pat puikiai tinka vystant el. komerciją, generuojant automatizuotus komercinius pasiūlymus, siunčiant naujienlaiškius - išnaudojant papildomus pardavimų kanalus bei naujausių technologijų privalumus.

Ar žinote savo asortimentą?

Neretai apskaitos sistemų funkcijos yra koncentruotos į buhalterinius, o ne verslo procesus. Todėl retai, kada rasite naudingos informacijos, kuri leistu priimti sprendimus susijusius su prekių asortimento valdymu. Net ir atliekant kasdieninius veiksmus dažnai reikia matyti alternatyvias prekes, prekės tiekėjus ar jų variantus. Apskaitos sistemose dažnai nebūna galimybių prekę parduoti keliose skirtingose kategorijose (srityse), matyti bendrą prekės informaciją bei su ja susijusią statistiką vienoje vietoje. DATALOGIC software tikslas padėti verslui optimizuoti procesus nesukuriant be reikalingų apribojimų. Todėl yra daug funkcijų skirtų matyti informaciją skirtingais pjūviais ir tinkamose vietose. Galimybė matyti kainodarą pagal klientus, mato vienetus, valiutas, parduodamą kiekį ar savikainas. Matyti pardavimų statistiką, sandėlių likučius, taikomas akcijas. Informacija esanti laiku ir po ranka leidžia lengviau priimti efektyvius sprendimus dėl naujų prekių įvedimo, esamų šalinimo, kainodaros keitimo ar strategijos.  

Darbas iš įvairių įrenginių

Darbas iš namų, iš skirtingų padalinių ar nutolusių darbo vietų, planšetėje ar net kelyje - tai privalumai, kuriuos  be jokių papildomų investicijų suteikia DATALOGIC software platforma. Ši sistema veikia serveryje ir pasiekiama per naršyklę, tad tai gali būti ir debesų kompiuterijos sprendimas ir lokali sistema naudojama įmonės viduje su dalimi pasiekiama Jūsų klientams ir partneriams. Plačios galimybės parinkti tinkamiausią sprendimą pagal verslo poreikius. DATALOGIC software išsiskiria ir tuo jog reikalavimai serverio investicijoms yra ženkliai mažesni nei analogiškų verslo valdymo sistemų.

Procesų optimizavimas, našumo didinimas...

Galvojant apie optimizavimą ir našumą, akys nukrypsta į darbo našumo didinimą. Optimizuojami verslo procesai padidina darbo našumą - tai labai plati tema. Bet svarbus faktorius yra ir kasdieniniai žmonių atliekami veiksmai ar jų sudėtingumas. Apskaitos sistemų langai yra sudėtingi ir varginantys. Ne gana to reikalauja įvesti kodus, užuot pasirinkus iš sąrašo, atsiminti sudėtingas kombinacijas. DATALOGIC sotware programinė įranga turi ergonomišką vartotojo aplinką: paieškoje naudojama automatiniai rezultatų siūlymai, pasirinkimai, interaktyvūs duomenys, sudvejojus "išlendantys" paaiškinimai, "iššokantys" langai neleidžiantys prarasti orientacijos sistemoje. Tai palengvina mokantis dirbti, taupo laiką ir mažiau vargina atliekant kasdieninius veiksmus su sistema. Dar didesnis DATALOGIC software privalumas yra tai, kad vartotojo sąsajos langai gali būti net kelis kartus pigiau pritaikyti individualiai verslo poreikiams, nei daugelyje kitų verslo valdymo sistemų.

Turite klausimų, reikia konsultacijos?

Jūsų vardas*:
Kontaktiniai duomenys*:
Tekstas*:
 Siųsti užklausimą